Andy Warhol a Pop Art stílus ikonikus figurája lett. Képregényszerű arcképei, rajzfilmfigurákat és hírességeket ábrázoló fali képei meghatározó elemei lettek a Pop Art stílusnak. Nem feledkezhetünk meg Roy Lichtensteinről sem, aki a felnagyított képregény-jeleneteivel vált ismertté a hatvanas évek elején és vált a stílus másik meghatározó...
Blog
Az ipari válságnak köszönhetően rengeteg gyár és ipari épület üresedett meg, amikbe előszeretettel költöztek be a művészek a hatalmas üvegablakokkal határolt tagolatlan terekbe, megteremtve ezzel egy új lakberendezési stílust, ami mára már a luxust képviseli.
A country stílus a tájegységnek megfelelő bútorokat, színeket, motívumokat és anyagokat használja. A berendezési tárgyak fából, kőből, vasból, bőrből, cserépből (esetleg porcelánból), lenből és pamutból készülnek, fontos a természetesség.
A japandi stílus ugyan új keletű, de népszerűsége világszerte folyamatosan növekszik.
Ez a stílus megköveteli a teret. A nagypolgári lakás elengedhetetlen része a hatalmas belmagasság, a magas tömör fa ajtók, a nagy és széles osztott üveg felületek.
A Retro az 50-es évektől a 80-as évek végéig tombolt, különböző irányzataival.
Bor, mámor, Provance
Ha a hagyományos mediterrán stílust keverd a vidékiessel és ezt fűszerezd egy kis francia eleganciával már meg is alkottad a tökéletes Provance-i otthont.
A Bohém életérzés
Ezt a lakberendezési stílust, ahogy a neve is mutatja a vidámság és bohóság jellemzi. Élénk vibráló színek, elsőre egymáshoz nem passzoló minták és formák alkotnak még is egy egészet. Használhatjuk a fényeset a mattal, a csíkosat a pöttyössel, ellenben az arányokra mindig oda kell figyelni, hogy az összkép letisztult maradjon.
A XX. század eleji luxus – Art Deco
Az Art Deco lakberendezési stílus az 1920-as években jelent meg, ötvözve a luxust és a funkcionalizmust. A bútorokat a kézművesség és a ritka anyagok használta jellemezte, ezért csak a társadalom kiváltságos rétegei engedhették meg maguknak ezt az irányvonalat. Ennek köszönhető, hogy manapság is a gazdagsággal, fényűzéssel társítjuk.
Minimál, avagy a kevesebb több!
A minimalista stílus legfontosabb jellemzője az egyszerűség és a funkcionalizmus. Nincsenek szigorú szabályai, csak alapelvei. A lakberendezés során a funkcionális tárgyakat, a légies tereket, és a letisztult, időtálló enteriőrt kell előnyben részesíteni. A létrehozott minimalista környezetnek nyugalmat, tisztaságot és funkcionalitást kell...